Czy samochód na gaz może się zapalić?

Samochody posiadające instalację gazową to codzienność na polskich drogach. Podobnie jest z pożarami, które wybuchają wewnątrz aut. Rzadko się jednak słyszy o palących się pojazdach zasilanych gazem. Nie mniej jednak taki pożar odnotowano w Kopytkowie w powiecie starogardzkim.

Ogień pojawił się w poniedziałek 26 lutego na parkingu supermarketu Netto, płonął tam samochodów osobowy Fiat Bravo wyposażony w instalację gazową. Zgłoszenie przyjęto w stanowisku kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim o godzinie 6:04. Na miejsce skierowano dwa zastępy straży pożarnej. W chwili dotarcia na parking płonął już cały pojazd, na szczęście właściciel auta znajdował się na zewnątrz i nie odniósł żadnych obrażeń. Walka z ogniem i gęstym dymem trwała do godziny 6:42.

Ta akcja pokazuje, że ogień może pojawić się wszędzie i to bez względu na paliwo jakim auto jest zasilane. Mimo wszystko to wydarzenie jasno wskazuje, iż instalacja gazowa jest bezpieczna. Nie było żadnego wybuchu wewnętrznego zbiornika, ani też problemów z gaszeniem płonącego gazu. Prawdopodobną przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *