Doposażenie kadry pojazdów strażackich w Chojnicach.

Oficjalne przekazanie aut strażackich dla jednostek Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej odbyło się w Chojnicach. W wydarzeniu udział wzięli m.in. poseł na sejm RP Aleksander Mrówczyński, Komendant Wojewódzki PSP na Pomorzu Tomasz Komoszyński, druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych, funkcjonariusze PSP, druhowie OSP oraz przedstawiciele lokalnego samorządu. 

Wśród nowych nabytków, które trafiły w ręce komendy w Chojnicach znalazły się dwa auta. Pierwsze to lekki pojazd rozpoznawczo – ratowniczy marki Ford Ranger z napędem na cztery koła o wartości 142 000 zł. Kolejne auto to średni pojazd ratownictwa technicznego marki Renault Midlum. Auto dotychczas dzielnie służyło przez ostatnie pięć lat na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Gdańsku. Wartość auta to ponad 1 mln 130 tys. zł. Jeżeli chodzi o jednostkę ochotniczą to trafił do niej jeden średni samochód ratowniczo gaśniczy GBA 3/16 marki VOLVO FL 4×4. Suma jaką trzeba było za niego zapłacić to 843 000 zł. Kwotę udało się pozyskać z budżetu miejskiego w Chojnicach, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, prywatnych firm, Gminy Wiejskiej Chojnice oraz nadleśnictw.

Dwa pojazdy trafiły także do powiatowej jednostki OSP Mosiny oraz OSP Brusy, gdzie dostarczono używane auta marki Renault Megane oraz Nissan Terrano 4×4. Dotychczas pełniły one rolę środków transportu w Komendzie Powiatowej PSP w Chojnicach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *