Interwencje strażaków w powiecie ostrołęckim.

Czwartkowy (10.05) poranek i późne popołudnie tego samego dnia to bardzo pracowity czas dla strażaków z powiatu ostrołęckiego. Susza panująca na terenie tutejszych lasów doprowadziła do kilku groźnych pożarów, które na szczęście udało się opanować. Miał też miejsce jeden wypadek drogowy. 

Dzień rozpoczął się od wezwania strażaków do miejscowości Nasiadki w gminie Lelis, gdzie około godziny 10 gaszono dosyć rozległy pożar lasu. W sumie w akcji gaśniczej udział wzięło 5 jednostek: zastępy OSP Lelis, Dąbrówka i Łęg Przedmiejski oraz JRG PSP z Ostrołęki. Nie minęło pół godziny, kiedy strażacy musieli jechać do kolejnego wezwania. Po przybyciu do miejscowości Długi Kąt w gminie Lelis odkryto pożar 25 arów lasu. Tym razem wodę w natarciu podawały dwie jednostki ratowniczo-gaśnicze z Ostrołęki oraz zastępy ochotników z Łęgu Przedmiejskiego, Dylewa i Kadzidła. Strażacy mieli co prawda chwilę wytchnienia, ale około godziny 15:30 ponownie musieli wyruszyć w drogę do miejscowości Siarcza Łąka w gminie Kadzidło, gdzie doszło do pożaru trzech arów leśnego poszycia. Ponownie w akcji brali udział strażacy z JRG PSP Ostrołęka wraz z dwoma zastępami OSP Kadzidło, jednym z Łęgu Przedmiejskiego oraz OSP Wydmusy. Zobacz także: Zagrożenia pożarowe w polskich lasach.

Zakończeniem dnia była interwencja strażaków w miejscowości Ponikiew Duża w gminie Goworowo, gdzie strażacy przed godziną 17:00 usuwali uszkodzone pojazdy z drogi. Do wypadku skierowano ponownie dwie jednostki z Ostrołęki i po jednej z Goworowa i Kunina.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *