Kiedy odbędą się targi pożarnicze Kielce IRFE-EXPO w 2018 r.?

To jedno z ulubionych wydarzeń dla strażaków z całego kraju. W dniach 7-9 czerwca w Kielcach odbędą się trzydniowe targi połączone z szeregiem atrakcji. Jest to nie lada atrakcja nie tylko dla służb pożarniczych, ale także całych rodzin. Na liście znalazły się pokazy dziecięcych drużyn pożarniczych, interesujące wystawy, pokaz psów poszukiwawczych, ale też rozmowa z pomysłodawcami akcji „Strażacy wspólnie przeciw białaczce”. Kto jeszcze może skorzystać na obecności na tegorocznych targach IRFE-EXPO? 

Targi są skierowane przede wszystkim do jednostek Państwowych Straży Pożarnej, a także druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych. W czasie wydarzenia zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania z zakresu sprzętu specjalistycznego. Warto wspomnieć, że powierzchnia przeznaczona na targi to ponad 3000 mkw. Wśród obecnie zapisanych na liście podmiotów znalazły się największe firmy z Polski i świata m.in. BOCAR Przedsiębiorstwo Specjalistyczne, DEVA Poland, MOTO-TRUCK, STEO, ARKOM PS, WAWRZASZEK – Inżynieria Samochodów Specjalnych, MSA POLSKA, DRAGON WINCH/ABILUS GROUP, Drager Safety Polska i wiele innych. Miłą tradycją wydarzenia stały się prezentacje najmłodszych strażaków będących członkami Dziecięcej Drużyny Pożarniczej z Wieruszowa oraz Małych Strażaków ze Stąporkowa. Ponadto pokazy czworonogów przygotuje Grupa Ratownictwa Specjalnego z OSP w Nowym Sączu.

Ciekawym zakończeniem targów w Kielcach będą zawody sportowe Ochotniczych Jednostek Straży Pożarnej. Patronat nad wydarzeniem objęli: Komendant Główny PSP, MInister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Zarząd Główny Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Zarząd Główny Związku OSP RP. Trzeba dodać, że w tym samym czasie w Kielcach odbędą się także Międzynarodowe Targi Bezpieczeństwa i OChrony Pracy oraz Zabezpieczeń Przeciwpożarowych Kielce WORK SAFETY-EXPO. Tutaj zaprezentowana zostanie przede wszystkim specjalistyczna odzież ochronna i sprzęt: odzież, obuwie ochronne, systemy wentylacyjne itd. Na oba wydarzenia wstęp jest bezpłatny, należy jedynie potwierdzić swój udział na stronie organizatora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *