Nowa siedziba JRG w Pile?

Jest projekt, będzie budowa. Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 1 w Pile już niebawem będzie miała nową strażnicę. To kolejny przykład na to, iż rząd zauważa potrzeby strażaków i zamienia wysłużone już obiekty w nowoczesne, spełniające aktualne standardy. Zdjęcie i opis projektu mówią prawie wszystko. Architekt założył, iż tuż obok aktualnej strażnicy przy ul. Dzieci Polskich znajdzie się nowy obiekt wybudowany w kształcie litery „L”. 

Całkowita powierzchnia nowej siedziby strażaków to 1200 mkw. Na samym dole znalazło się miejsce dla hali garażowej, w tym siedmiu stanowiskami garażowymi oraz trzema boksami. Ponadto na parterze powstanie myjnia, warsztat oraz magazyn, szatnie pralnia oraz pomieszczenie do konserwacji sprzętu ODO. Na piętrze rozmieszczona zostanie cała baza biurowo-socjalna, pokoje kierownictwa jednostki ratowniczo-gaśniczej, sala szkoleń, jadalnia, sala narad, pokoje socjalne oraz pomieszczenia sportowo-rekreacyjne.

Według zarządców obecnej strażnicy budowa ma rozpocząć się jeszcze w tym roku, niebawem ogłoszony zostanie przetarg na wyłonienie wykonawcy budynku. Środki na inwestycję pozyskano z budżetu państwa w ramach Programu Modernizacji Służb Mundurowych.