Ogromny pożar targowiska w Lublinie.

Do tego groźnego zdarzenia doszło 9 kwietnia w środku nocy, kiedy to zgłoszenie o pożarze wpłynęło o godzinie 22:45 do dyżurnego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. W informacji przekazano, że płomienie i gęsty dym objął duże targowisko miejskie przy ul. Ruskiej. Na miejsce rozdysponowano pierwsze pojazdy strażackie. 

Kiedy na miejsce przybyły 4 zastępy PSP zaczęto prowadzić szybkie rozeznanie terenu i źródła pożaru. Bardzo szybko okazało się, że płonie praktycznie cała powierzchnia targowiska, włącznie ze stanowiskami handlowymi oraz kontenerami pełnymi sprzedawanych na co dzień materiałów. Płomieniami objęty był teren o wielkości 2600 m2. Szybko rozwijająca się sytuacja zmusiła strażaków do wezwania posiłków. Rozpoczęto akcję gaśniczą i podzielono teren na trzy odcinki, następnie strażacy przystąpili do podania wody w natarciu. Wszystkie działania prowadzono w aparatach ochrony dróg oddechowych ze względu na bardzo silne zadymienie. Pożar udało się opanować po kilku godzinach, około godziny 2:50.

Pozostałe działania polegały na uprzątaniu i dogaszaniu pogorzeliska oraz usuwaniu fragmentów obiektu mogących stanowić zagrożenie. Łączne straty oszacowano początkowo na 2 mln zł. W akcji ratowniczo-gaśniczej wzięły udział łącznie 9 zastępów PSP (27 strażaków), a także 5 zastępów OSP (31 strażaków). Ponadto w działaniach brali udział pracownicy Pogotowia Energetycznego, Pogotowia Ratunkowego, przedstawiciel Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz Policja. Może by do tego nie doszło, gdyby obiekt posiadał systemy sygnalizacji pożaru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *