Pianki poliuretanowe Synthesia – opinie o niepalności.

Już wcześniej pisaliśmy na naszym blogu na temat pianek poliuretanowych i ich rosnącej popularności. Wspominaliśmy również o palności i ten temat postanowiliśmy zgłębić trochę bardziej. Przekopaliśmy internet, skontaktowaliśmy się z firmami i dowiedzieliśmy się czegoś więcej – okazuje się, że wśród wykonawców izolacji natryskowych bardzo dobrą opinią cieszą się pianki firmy Synthesia.

Firma Synthesia to największy na świecie producent poliolu poliestrowego na świecie. Niewiele osób wie, że niedawno firma została kupiona przez firmę Kringspan, która chcąc zapewnić sobie systematyczne i pewne dostawy surowca, postanowiła zainwestować w produkcję poliuretanów. Wiąże się to z nowymi inwestycjami firmy Kingspan na nowych rynkach – szacuje się bowiem, że budownictwo modułowe będzie coraz bardziej popularne z całej Europie. Firmę Kingspan zapewne zna wiele osób – można zobaczyć stronę internetową oddziału w Polsce: https://www.kingspan.com/pl/pl-pl 

Okazuje się, że pianki firmy Synthesia są bardzo dobrze dopracowane pod kątem palności – są samogasnące. Nawet prosto wykonany test zapalniczką pokazuje, że pianka S-OC-008 w klasie palności F bardzo trudno się pali. Trudno jest ją nawet zapalić, a gaśnie natomiast od razu po odstawieniu źródła ognia. Wielu wykonawców izolacji pianką PUR podkreśla, że ten parametr jest w piankach Synthesia bardzo dobry. A przecież istnieje produkt, który pod kątem palności jest jeszcze lepszy – jest to pianka S-OC-008E. Ponadto firma Synthesia tworzy specjalistyczne pianki o dużej odporności, tak więc technologicznie jest to produkt bardzo zaawansowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *