Śmiertelny pożar w Łęgu Przedmiejskim.

Autor zdjęcia: KM PSP w Ostrołęce.

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w jednym z domów w Łęgu Przedmiejskim w gminie Lelis. Ogień pojawił się w poniedziałek 5 marca kilka minut po godzinie 12:00, na miejsce wysłano pierwsze zastępy strażackie. Walka z żywiołem trwała ponad trzy godziny, a w akcji gaśniczej wzięło udział 18 strażaków. Niestety w wyniku pożaru zmarła jedna osoba przebywająca wewnątrz budynku. Nieznana jest dokładna przyczyna, ale pierwsze ustalenia wskazują na wadliwe urządzenie grzewcze w domu. Nieszczelny piec lub złe spalanie to możliwość powstawania groźnego dla zdrowia tlenku węgla zwanego czadem.

Po przyjeździe na miejsce pożaru strażacy zauważyli gęsty dym unoszący się wewnątrz i na zewnątrz domu. Przystąpiono do akcji ratowniczo-gaśniczej, strażacy w aparatach ochrony układu oddechowego i z pomocą latarek weszli do środka budynku i podali jeden prąd wody w źródło ognia. Następnie rozpoczęto przeszukiwanie domu w celu odnalezienia możliwym poszkodowanych. Odnaleziono już mocno poparzonego, nieprzytomnego mężczyznę w wieku 60 lat z licznymi zwęgleniami ciała. Mężczyznę zbadał lekarz, który potwierdził zgon mieszkańca domu. Po zakończeniu akcji gaśniczej za pomocą kamery termowizyjnej sprawdzono, czy w pomieszczeniu nie ma innych źródeł ognia, następnie cały dom oddymiono. Pożar zniszczył doszczętnie wyposażenie pokoju objętego ogniem i nadpalony został fragment podłogi. W sumie w akcji wzięły udział trzy zastępy strażaków: OSP Łęg Przedmiejski, JRG PSP Ostrołęka i OSP Lelis.

Trwający sezon grzewczy to spore zagrożenie dla wielu domostw i mieszkańców korzystających z różnego rodzaju pieców grzewczych. Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce apeluje o korzystanie wyłącznie ze sprawnych urządzeń grzewczych i pieców zasilanych paliwem stałym, gazem lub prądem. Należy pamiętać o okresowym czyszczeniu kominów i kanałów wentylacyjnych oraz wybierać sprawdzone urządzenia posiadające krajowy atest.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *