Strażnice na Mazowszu ze wsparciem. Sprawdź kto otrzyma pomoc!

To bardzo dobra informacja dla jednostek OSP z województwa mazowieckiego, które będą miały do podzielenia aż 5 milionów złotych w ramach zadania pod nazwą „Mazowieckie strażnice OSP – 2018”. O przyznaniu dotacji radni województwa zadecydowali w ubiegłym roku, teraz środki zostaną przekazane na realizację poszczególnych zadań.

Otrzymane środki pozwolą na pokrycie 214 różnych zadań na terenie Mazowsza. Potrzebujące jednostki mogły zgłaszać swoje wnioski na wiele przedsięwzięć takich jak chociażby wstawienie bram garażowych, drzwi i okien, czy wykonanie nowego dachu w strażnicy. Dodatkowo środki mogą być przeznaczone na cele remontowe takie jak położenie elewacji, czy wykonanie posadzek, instalacji wentylacyjnych lub elektrycznej. W sumie na każdą jednostkę można się było starać o pulę wynoszącą nawet 23 tys. zł.

O tym ważnym wsparciu wypowiadał się nawet marszałek Adam Struzik, który podkreślał rolę jaką spełniają strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych. Polityk zauważył poświęcenie z jakim strażacy wypełniają codzienną służbę oraz narażenie własnego zdrowia i życia w celu pomocy innym osobom. Naszym zdaniem komfort pracy jest możliwy dzięki takim środkom, które unowocześniają wysłużone już budynki. Miejmy nadzieję, że w przyszłości strażacy ochotnicy będą mogli korzystać z coraz to nowszego sprzętu. Trzeba pamiętać, że obecnie w służbie funkcjonują już mocno wysłużone pojazdy.