Uroczyste przekazanie pojazdów dla OSP z powiatu łomżyńskiego.

Dwa nowe wozy ratowniczo-gaśnicze zasiliły szeregi jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu łomżyńskiego. Wydarzenie z udziałem polityków i oficjalna prezentacja odbyły się 17 lutego. Uroczystość zgromadziła znamienitych gości, wśród nich znaleźli się m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, Podlaski Komendant Wojewódzki PSP bryg. Jarosław Wendt, kierownictwo Komendy Miejskiej PSP w Łomży, prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP oraz przedstawiciele powiatu, gmin i strażacy.

Pierwszy pojazd to średni samochód ratowniczo gaśniczy GBA 3/16 na podwoziu Volvo. Jego całkowity koszt to ponad 750 tys. zł, z czego część środków (347 tys. zł) pochodzi z dotacji MSWiA, 4600 zł to środki własne strażaków oraz 405 tys. to środki przekazane przez gminę. Nowy wóz bojowy trafił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Drozdowie w gminie Piątnica. Kolejny samochód to identyczna konstrukcja, lecz zbudowana na podwoziu Iveco Eurocargo. Środki na zakup pojazdu pozyskano z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz gminy Wizna, odpowiednio 300 tys. zł i 411 tys. zł. Pojazd przekazano strażakom z OSP w Bronowie.

Kadra nowoczesnych pojazdów powiększa się w całym kraju. To już kolejne miejscowości w Polsce wyposażone w sprzęt pozwalający na jeszcze lepsze prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych. Samochody te sprawdzają się w czasie gaszenia płonących mieszkań, zadymionych zakładów produkcyjnych oraz wszelkich innych akcji.

Polecamy również: wypożyczalnia agregatów prądotwórczych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *