Wytrzymały telefon dla strażaka CAT S60.

Każdy strażak wie, że w czasie pełnienia służby zwykłe telefony zupełnie nie nadają się do użytkowania w chwili zagrożenia. Szybka praca, stres to prosta recepta na niechciany upadek smartfona na ziemię i konieczność wymiany całego ekranu. Na rynku są dostępne różne modele bardzo wytrzymałych, wręcz pancernych telefonów określanych często mianem „do zadań specjalnych”. Nie są im straszne pożary, dym, pył, zabrudzenia i upadki. 

Dostępny w sprzedaży jest też ciekawy model telefonu wyposażony w funkcję, której nie posiada chyba nikt z konkurencji. Wśród modeli takich jak Samsung, Huawei, czy LG na próżno jest szukać wytrzymałego smartfona sprawdzającego się w najcięższych warunkach. Firma CAT już w zeszłym roku wypuściła model S60. Producentem sprzętu jest firma CAT będąca częścią dużego gracza na rynku, czyli firmy Caterpillar zajmującej się tworzeniem ciężarówek oraz obuwia. Pod pancerną wręcz obudową kryje się niezwykła funkcja, którą jest wbudowana kamera termowizyjna. Kamera ta umożliwia strażakom podgląd źródeł ciepła występujących w płonącym budynku. Specyfikacja telefonu to m.in. ekran o przekątnej 4,7 cala z powłoką Gorilla Glass 4. Dodatkową niespotykaną funkcją jest możliwości odbierania rozmów i korzystania z ekranu w rękawicach roboczych oraz mokrymi dłońmi. Za wydajność urządzenia odpowiada procesor Snapdragon 617, 3 GB pamięci RAM. Całość zasilana jest baterią o pojemności 3800 mAh, wbudowana pamięć wewnętrzna to 32 GB. Jeśli chodzi o aparat to tylna kamera ma 13 MpX, przednia 5 MpX. Całość zamknięta jest w wodoodpornej i wytrzymałej obudowie.

Dużym minusem telefonu może być jego cena. Jest to model stworzony dla specyficznego nabywcy, jednak chętnych do zakupu nie brakuje. Aktualna cena w porównywarkach internetowych wynosi około 2100 zł.