Zakładowa Straż Pożarna PKN Orlen ma już 55 lat!

To historyczny moment dla Zakładowej Straży Pożarnej PKN Orlen w Płocku, która obchodzi jubileusz 55-lecia istnienia. W związku z tym przygotowano specjalne wydarzenie, które odbyło się na terenie zakładu produkcyjnego, gdzie przeprowadzono apel wraz z nadaniem strażakom brązowych i srebrnych odznak „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”.

Celem wydarzenia było nie tylko uczczenie rocznicy, ale też pokazanie wszystkim uczestnikom nowoczesnych rozwiązań z zakresu sprzętu ratowniczo – gaśniczego, wozów strażackich oraz strażnicy znajdującej się na terenie zakładu rafineryjno – petrochemicznego. To już drugi tego typu obiekt, który ma usprawnić prowadzenie działań gaśniczych przez zwiększoną liczbę pojazdów oraz krótszy czas dojazdu na wybrane miejsce 800-hektarowej działki. Radości z tego wydarzenia nie ukrywał prezes zarządu PKN Orlen Daniel Obajtek. Wskazał on na duże zaangażowanie kilku pokoleń strażaków, ich profesjonalizm, odpowiedzialność oraz wyraził wdzięczność za pełnienie swoich obowiązków. Dodatkowo prezes stwierdził, że tego typu jednostka pożarnicza należy do jednych z największych nie tylko w kraju, ale i zagranicą. Nie zabrakło też podziękowań dla obecnych i byłych już strażaków, którzy pełnili i pełnią ważną rolę w funkcjonowaniu płockiego zakładu.

Wśród pocztów sztandarowych PKN Orlen znalazły się też te należące do Zakładowej Straży Pożarnej, Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Płocku, Grupy Azoty Puławy oraz ANWIL SA. Należy dodać, iż komenda przedstawiona z okazji 55-lecia zakładu została wyposażona w szesnaście miejsc garażowych dla pojazdów gaśniczych, cztery miejsca do naprawy wozów bojowych, miejsca magazynowe, warsztatowe oraz myjnię. W budynku znalazło się też miejsce dla sali sportowej wyposażonej w urządzenia do ćwiczeń sprawnościowych, salę do wypoczynku, salę konferencyjną, pomieszczenia sanitarne oraz budynek magazynujący środki gaśnicze. Na terenie płockiego zakładu pracuje blisko 140 strażaków. Zobacz także: Zabezpieczenie remizy to podstawa.