Zestawy narzędzi hydraulicznych dla PSP.

Aż 8 komend Państwowej Straży Pożarnej w Polsce otrzymało nowe zestawy narzędzi hydraulicznych ułatwiających codzienną pracę. Tego typu sprzęt jest z powodzeniem wykorzystywany w razie konieczności dostania się do płonącego, zadymionego pojazdu i wydostania poszkodowanego, w sytuacji rozpierania materiałów takich jak drewno, czy metal i wielu innych akcjach ratowniczo-gaśniczych. Bez odpowiednich narzędzi pomoc trwałaby zdecydowanie dłużej.

Autor zdjęcia: KM PSP Biała Podlaska.

Pojedynczy zestaw składa się m.in. z dwóch rozpieraczy ramieniowych, dwóch pomp hydraulicznych, trzech sztuk nożyc, dwóch rozpieraczy kolumnowych, zestawu do stabilizacji, pompy ręcznej, podestu ratowniczego, narzędzi izolowanych, dysków sygnalizacyjnych, zestawu osłon i podpór, detektora prądu przemiennego z regulowaną czułością, pokrowca ochronnego poduszki powietrznej kierowcy, przecinaka do pasów, zbijaka do szyb, piły szablastej i do szyb klejonych oraz kompletu do wyważania drzwi. Sprzęt odebrano prosto od holenderskiego producenta.

Całkowity koszt wszystkich oddanych do użytku zestawów to kwota prawie 2 milionów złotych. Urządzenia trafiły do następujących komend na terenie miast i powiatów: do Bolesławca, Pabianic, Białej Podlaskiej, Olsztyna, Warszawy, Chrzanowa oraz Leszna. Zakup narzędzi hydraulicznych był możliwy dzięki pozyskanym środkom unijnym z projektu „Usprawnienie systemu ratownictwa w transporcie kolejowym-etap I”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *