Zestawy żywnościowe dla strażaków.

Kojarzące się do tej pory z wojskiem dania są dostępne również dla innych służb, cywili ale też Straży Pożarnej. Wielu młodych strażaków może już nie pamiętać o istnieniu gotowych dań serwowanych strażakom, ale starsi stopniem z pewnością znają żywność pakowaną w pojemniki próżniowe. Jak wygląda taki posiłek?

Dostępny na wielu stronach internetowych zestaw pozwala w czasie akcji i konieczności pozostania na miejscu, szybko zasilić organizm strażaka. Taka racja żywnościowa jest złożona najczęściej z trzech posiłków i co ciekawe takie rozwiązanie występuje głównie w Polsce. W innych krajach są do kupienia racje żywnościowe, ale nie stricte pod wymagania strażaków, ale wojskowych. W naszym kraju produkcją zajmuje się jedna firma, która umieszcza poszczególne posiłki w kolorowych, dobrze oznaczonych torebkach. Podział posiłków wygląda następująco: śniadanie, obiad i kolacja. Zestaw pierwszy składa się z pieczywa chrupkiego, mielonki wieprzowej, konserwy, dżemu, batonu owocowo-zbożowego, słodkiego mleka zagęszczonego, cukierka z witaminą c, herbatą, kawą, cukrem, podstawowymi przyprawami solą i pieprzem, gumą do żucia, zestawem sztućców, serwetką oraz torebką na śmieci i chusteczką higieniczną. Obiad natomiast złożony jest z łopatki wieprzowej z ryżem i warzywami, sucharów specjalnych, pieczywa chrupkiego, zupy pomidorowej w proszku, herbaty, kawy, cukru, cukierka z witaminą c, gumy do życia i innych potrzebnych akcesoriów. Ostatni posiłek to bogracz, pieczywo chrupkie, gorzka czekolada, cukierek z witaminą c, kawa, herbata, cukier i akcesoria. Jak wypada smak?

Ile strażaków, tyle jest różnych opinii. Miejmy jednak na uwadze to, iż tego typu dania mają sprawdzać się w sytuacjach, kiedy to organizm strażaka należy szybko zasilić odpowiednią dawką kalorii. Taki zestaw energetyczny ma być przede wszystkim skuteczny, smak pozostaje na drugim miejscu. Podobnie jest ze strojem strażaka, o czym pisaliśmy w innym artykule. Tam również liczy się nie tyle wygoda odzieży, co odporność na trudne warunki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *