Zobacz pracę strażaków w telewizji.

Ukazanie pracy strażaków w mediach głównego nurtu pozwala zwiększyć świadomość Polaków w zakresie misji z jaką funkcjonariusze pełnią swoje codzienne obowiązki. Ponadto w takich produkcjach pokazywane są zachowania, które mogą uratować czyjeś życie. Należy więc czerpać garściami z tej wiedzy, aby w razie potrzeby móc zareagować we właściwy sposób. Krajowe stacje telewizyjne coraz częściej prezentują motyw służb ratunkowych w swoich serialach. Obecnie mamy lawinowy wzrost produkcji na temat pracy strażaków. W tym artykule przyjrzymy się kilku nowym serialom emitowanym w telewizji. 

Na antenie stacji TVN Turbo znajdziemy serial dokumentalny pod nazwą „Służby Ratownicze” Ukazuje on codzienną pracę dwóch służb: strażaków oraz ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz WOPR. Pierwszy odcinek produkcji zostanie wyemitowany w 16 września o godzinie 14:45. Ciekawa produkcja jest też dostępna antenie TVP 3 Opole, gdzie w każdy poniedziałek o godzinie 19:10 emitowany jest nowy odcinek serialu dokumentalnego pod tytułem „Ognista Rota”. Jest to o tyle ciekawy projekt, iż ukazuje codzienne wyzwania w pracy strażaków. Ujrzymy w niech akcje ratowniczo – gaśnicze od kuchni, ale też odwagę ludzi niosących pomoc bez zastanowienia. Ostatnia propozycja to dzieło Polsatu, który na swojej antenie prezentuje działania amerykańskich jednostek, serial o nazwie Jednostka 19 został wyprodukowany przy współpracy ABC Studios oraz Shondaland. Miał on już swoją premierę za granicą, gdzie wyemitowano dziesięć pierwszych odcinków.

W produkcji emitowanej na antenie Polsatu zobaczymy życie strażaków na służbie oraz ich prywatne problemy. Tutaj możemy lepiej zapoznać się ze sposobem funkcjonowania służb pożarniczych z Seattle oraz ratowników medycznych. Premiera w Polsce odbędzie się 20 września o godzinie 20.