Jak wesprzeć Ochotniczą Straż Pożarną?

Od dłuższego czasu każdy obywatel Polski może przeznaczyć 1% swojego podatku na organizacje pożytku publicznego. Jak się okazuje, coraz większa liczba osób chętnie wspiera strażaków przekazując co roku stałą kwotę na konto Ochotniczych Straży Pożarnych. Dobrym przykładem jest tu województwo warmińsko-mazurskie, gdzie wpływy dla strażaków ochotników z całego regionu wyniosły w zeszłym roku niemal 200 tys. zł.

Przeznaczenie środków

W zależności od jednostki te wpływy są bardzo różne, w związku z tym tak ważne jest przeznaczanie swojego podatku dla konkretnej najbardziej według nas potrzebującej grupy strażaków. Druhowie wykorzystują otrzymany 1% z odpisów podatkowych na sprzęt służący ratowaniu zdrowia i życia osób. Niezbędne w pracy ubrania to jednak spory wydatek dla strażaków należących do OSP, którzy muszą poszukiwać innych niż zawodowi strażacy źródeł finansowania. Pozyskane środki umożliwią zakup podstawowego sprzętu m.in. rękawic, hełmów, butów, latarek, mundurów, masek tlenowych, czy narzędzi do rozcinania.

Aby wesprzeć druhów wystarczy podać w rubryce deklaracji podatkowej dane jednostki. W tym przypadku wystarczy podać dane Związku Ochotniczych Straży Pożarnych tj. KRS 0000 116 212. Jeżeli chcemy przekazać 1% podatku określonej jednostce OSP to należy w tej samej rubryce dopisać jej nazwę i podanie województwa w jakiej ona działa. Pozwala to łatwiej rozdzielić otrzymane pieniądze dla poszczególnych jednostek.

1 thought on “Jak wesprzeć Ochotniczą Straż Pożarną?”

Comments are closed.