Jak zabezpieczyć remizę przed włamaniem?

Sprzęt strażacki należący do Państwowej Straży Pożarnej lub też Ochotniczej Straży Pożarnej nie należy do najtańszych. Nie brakuje więc amatorów, którzy pod osłoną nocy mogą próbować wykraść określone urządzenia. Pojawia się więc pytanie, w jaki sposób powinno się zabezpieczyć remizę?

Sposobów jest wiele, jednym z lepszych i jednocześnie sprawdzonych rozwiązań jest montaż kamer, czyli zastosowanie monitoringu wizyjnego. Oprócz roli bieżącego podglądu obrazu i tego co dzieje się wewnątrz remizy pełni on inną równie istotną funkcję odstraszacza dla sprawców. W ofercie portali aukcyjnych mamy cały przegląd kamer WiFi rejestrujących wideo na kartach pamięci. Tak tanie rozwiązania są jednak całkowicie nieskuteczne, obraz jest wątpliwej jakości i uniemożliwia on późniejsze rozpoznanie złodzieja za pomocą zarejestrowanego pliku wideo. Kolejny minus to forma zapisu, kartę można przecież wyjąć i połamać. Ponadto taką kamerę można z łatwością zagłuszyć, wystarczy posiadać przy sobie specjalny zagłuszać kosztujący zaledwie kilkanaście złotych.

Osobiście polecamy zakup monitoringu IP. Takie kamery do poprawnego działania wymagają sprawnej sieci wewnętrznej i wysokiego napięcia zasilania (POE). Kamery cyfrowe charakteryzują się świetną jakością obrazu. Przy zakupie urządzenia warto zasięgnąć porady specjalisty, który zadba o odpowiednie rozmieszczenie oraz konfigurację, która może być wykonana jedynie przez osobę dobrze zaznajomioną z konfiguracją sieci LAN. Praktyka pokazuje, że cyfrowy monitoring sprawdza się najlepiej i taki zakup służy na wiele kolejnych lat.