Mężczyzna podpalił własny dom.

Ten nietypowy pożar miał miejsce w Korczynie przy ul. Działy. Mieszkający w tamtejszym domu mężczyzna podpalił swój dom, wewnątrz przebywała jego matka oraz zwierzęta. Zgłoszenie przyjął dyżurny policji we wtorek 13 lutego, z informacji przekazanych przez telefon wynikało, że mężczyzna ma zamiary podpalenia jednego z domów.

Na miejsce wysłano patrol oraz poinformowano straż pożarną. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zauważono już płonący budynek i gęsty, czarny dym wydobywający się ze środka. Gaszenie domu rozpoczął zastęp JRG Krosno wraz z zastępcą dowódcy. Policjanci zatrzymali w tym czasie agresywnego mężczyznę. Ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko i początkowe płomienie na poddaszu budynku objęły cały lokal. Na szczęście zadymiony dom udało się opuścić starszej kobiecie, wewnątrz pozostały zwierzęta. Pożar był na tyle poważny, iż na miejscu pojawiły się kolejne zastępy OSP KSRG Korczyna oraz OSP KSRG Kombornia.

Strażacy wynieśli z płonącego budynku psy, jedno ze zwierząt nie żyło. Kolejnemu psu podano tlenoterapię i przekazano zwierzę pracownikom OTOZ Animals Krosno. Trzeci pies został przekazany okolicznym sąsiadom, a czwarty uciekł do lasu. W wyniku pożaru zginęły też dwa koty. Podpalacz własnego domu został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

1 thought on “Mężczyzna podpalił własny dom.”

  1. Jakim trzeba być człowiekiem, żeby zrobić coś takiego. Podpalić dom gdzie są ludzie i zwierzęta?

Comments are closed.